Türkiye için 'not takvimi' açıklandı

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşları Fitch Ratings, Moody’s ve Standard & Poor’s bu yıl Türkiye’nin kredi notunun ve not görünümünün gözden geçirilmesine ilişkin olası tarihleri açıkladı.

Ana Sayfa
6 Ocak 2016 Çarşamba
Fitch Ratings’in 2016 yılına ilişkin takvimine göre Türkiye’nin kredi notu ve görünümünün 26 Şubat ve 19 Ağustos tarihlerinde gözden geçirilmesi bekleniyor. 
 
Fitch Ratings ile birlikte Türkiye’yi “yatırım yapılabilir” notuyla değerlendiren Moody’s’in ise bu yıl üç kez değerlendirme yapması öngörülüyor. Moody’s’in bu yıla ilişkin gösterge niteliği taşıyan takviminde Türkiye’nin kredi notu ve görünümünün 8 Nisan, 5 Ağustos ve 2 Aralık tarihlerinde gözden geçirilmesinin öngörüldüğü kaydedildi.
 
Standard & Poor’s’un değerlendirme takviminde de Türkiye'nin kredi notu ve görünümünün 6 Mayıs ve 4 Kasım tarihlerinde gözden geçirilebileceği belirtildi.

AA
BENZER HABERLER

.

.

"Türkler AB ülkelerine alınmasın"

.

.

.

.

Dünyanın dibi'nde Türk üssü kuruluyor

.

ÖNE ÇIKAN HABERLER
YAZARLAR
Millet Gazetesi internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FESK ve Basın Kanunundan kaynaklanan her türlü hakları Koza İpek Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş. ' aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.